fbpx

"Ґудвеллі Україна" планує розширити свинокомплекс на Калущині на понад 30 тисяч голів

Суспільство 12:36, 15.07, 2020

Cвинокомплекс, що знаходиться на території  Мостищенської та Копанківської сільських рад Калуського району, планують реконструювати та добудувати там свинарники на 30 869 голів. З них свиней на відгодівлі 19 799 голів та поросят завважки 7-30 кг – 11 070 голів.

Відповідне повідомлення про плановану діяльність до Єдиного реєстру ОВД подало ТОВ “Ґудвеллі Україна” 7 липня.

Як йдеться у повідомленні, для розширення свинокомплексу планується будівництво двох свинарників, трьох ферм для відгодівлі свиней, гноєсховищ, гноєзбірника, трансформаторної підстанції, а також встановлення нового утилізаційного обладнання та розширення мережі водопостачання.

“Виробнича програма підприємства включає в себе увесь технологічний процес вирощування свиней (утримання супоросних свиноматок, запліднення, опорос, вирощування молодняка вагою до 6 кг та від 6 до 30 кг, а також відгодівля свиней вагою від 30 кг до 115 кг), утилізація гною та виробництво комбікормів для відгодівлі свиней”, – йдеться у повідомленні.

Знешкодження трупів тварин планують здійснювати в двох утилізаторах.

Відведення додаткових територій для провадження планованої діяльності також не передбачається. Розширювати свинокомлекс планують на орендованих землях площею 50,124 га, з них: земельна ділянка площею 41,388 га на території Мостищенської сільської ради та земельна ділянка площею 8,736 га на території Копанківської сільської ради.

Найближча житлова забудова розташована на відстані 1,5 км від межі підприємства.

Громадськість може надати зауваження і пропозиції до планованої діяльності протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення.

Зауваження і пропозиції треба подавати до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035, Відділ оцінки впливу на довкілля: gladun@menr.gov.ua; OVD@menr.gov.ua, (044) 206-31-40, (044) 248-23-43.

Контактна особа: Гладун Євгеній Євгенійович, головний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля Управління оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

“Гудвеллі Україна” (Goodvalley, в минулому “Даноша”) — українська сільськогосподарська компанія, яка належить данській Axzon і була створена в червні 2004 року в селі Копанки.

Організація вирощування свиней на “Ґудвеллі Україна” заснована на концепції виробництва на трьох комплексах, коли виробничий цикл поділяють на три етапи (свиноматочні ферми, ферми відлучення, ферми відгодівлі).

За даними Асоціації “Свинарі України”, зараз на фермах “Ґудвеллі Україна” у селі  Копанки вирощують майже 53 тисячі свиней. Свинокомплекси також розміщені у селах Лука, Делієве, Вилки, Тустань, Маріямпіль та ін.

Нагадаємо, громади сіл Сівка-Войнилівська, Мошківці, Делієве, Лани, Водники, що мешкають по сусідству зі свинокомплексами, скаржились на забруднення довкілля, порушення прав місцевих жителів на безпечне для життя і здоров’я довкілля, відсутність прозорості та участі громадськості у плануванні та експлуатації свинокомплексів ТзОВ “Гудвеллі Україна”.

Два роки тому біля підприємства з вирощування свиней у селі Верхня прорвало трубу з фекаліями, які в подальшому попали в річку Болохівка, та спостерігалася загибель риби.

Посадових осіб ТзОВ “Ґудвеллі Україна” притягнули до адміністративної відповідальності та нарахували збитки, завдані річці внаслідок спричиненої загибелі риби, – 13 345 грн.

Кілька років поспіль прикарпатські пасічники заявляють, що “Ґудвеллі Україна” порушує законодавство, обприскуючи угіддя хімікатами без попередження і в світлий час доби.

Минулого року Спілка пасічників Прикарпаття підписала меморандум з агрохолдингом “Ґудвеллі”, за яким компанія зобов’язується сповіщати бджолярів про всі кроплення полів, які можуть нести загрозу для бджільництва.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: