За право придбати пам’ятку архітектури по вулиці Гординського, 10 на аукціоні змагалися шість учасників. Перемогло місцеве підприємство “Благо Інвест Сервіс”, яке запропонувало викупити кам’яницю за 11 млн грн.
Історичний будинок на Гординського площею 1158,5 кв. м був виставлений на аукціон 14 квітня після рішення сесії Івано-Франківської міської ради.
Спершу кам’яницю планували продати виключно під освітні потреби. Але на сесії вирішили, що можна її продати дорожче, якщо не обтяжувати умовами для потенційних покупців. Однак обов’язковою умовою депутати прописали вимогу збереження фасаду й використання виручених від продажу коштів на потреби міської освіти.
Будинок виставили на торги з початковою ціною 6 543 260 млн грн. У повідомленні про аукціон вказали, що покупець зобов’язаний забезпечити збереження фасаду будівлі та укласти з управлінням культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА попередній договір про укладення в майбутньому охоронного договору на пам’ятку.
В аукціоні взяли участь шість учасників:
- Адвокатське Об’єднання “Адвокатська Компанія “Альфа-Лігал” (Одеса);
- ТОВ «Скай Офіс» (Івано-Франківськ), яке займається орендою нерухомості;
- ТОВ “Офісний Центр “Садова” (Одеса) – теж займається наданням в оренду майна;
- ТОВ «Укрпроменергоінвест» (Новояворівськ, Львівська область). Основний вид діяльності: професійно-технічна освіта
- ТОВ Торговий Дім “Карпатський Зруб” (село Підгір’я, Богородчанський район). Основний вид діяльності – лісопильне та стругальне виробництво;
- ТОВ “Благо Інвест Сервіс”, яке займається будівництвом.
Найвищу ціну запропонувало “Благо Інвест Сервіс” – 11 млн грн.
«Відбувся аукціон! Нагадую, що місто відкрито продало приміщення на аукціоні з дотриманням обов’язкової вимоги – збереження пам’ятки архітектури місцевого значення та проведення реставраційних і відновлюваних робіт! Додайте ще ПДВ 2 млн 200 тисяч грн. Сумарна ціна 13 млн 200 тисяч гривень! В умовах кризи непогано! Кошти надійдуть в бюджет розвитку!», – прокоментував результати торгів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
ТОВ “Благо Інвест Сервіс” створене у 2016 році. Засновниками фірми є Олена Коцюба та Михайло Косьмій. Підприємство пов’язують з ректором Унівесритету Короля Данила, директором та співзасновником будівельної компанії «Благо» Андрієм Луцьким.
До речі, Космій та Коцюба також були співзасновниками ТОВ “Благо Інвест Буд”, керівником та співзасновником якого зараз є Андрій Луцький.
Продаж пам’ятки, яка вваається однією з небагатьох у Франківську, зведених у стилі неоготики, викликав суспільний резонанс. У коментарях франківці хвилюються, що новий власник може знести будинок, аби збудувати там чергову житлову висотку.
Поки що зв’язатися з Андрієм Луцьким і розпитати, які в компанії плани на історичну будівлю, не вдалося. За інформацією КУРСу, найближчим часом компанія оголосить офіційну позицію. Менеджери компанії, які просили не називати їх, поки свою позицію публічно не висловив засновник, запевняють, що зносити пам’ятку наміру нема, фасад обов’язково збережуть. Ніякої житлової забудови там точно не буде. Реконструкція буде складною і дорогою: в тому місці неможливо використовувати важку техніку, встановити баштовий кран чи перекрити вулицю. Спершу проведуть роботи з укріплення фундаменту і несучих конструкцій, оскільки будинок аварійний, причому вартість лише цих робіт співмірна, якщо не більша, за ціну придбання.
Як писав КУРС, раніше у будинку на вулиці Гординського, 10 планували розмістити iHub, який мав запрацювати навесні 2017 року,
У листопаді 2017 року Руслан Марцінків говорив, що у цьому приміщенні може бути музична школа.
Фахівці Управління інвестиційної політики пропонували тут облаштувати Муніципальний центр обробки даних зі всією інформацією про місто в електронному вигляді. Такі центри – вимога часу і вже створені у всіх розвинених містах Європи. Однак цю ідею відкинули.
У 2018 році Марцінків хотів у цій будівлі розмістити міський центр дитячої та юнацької творчості.
Будівля на Гординського, 10 зведена у 1895 році в стилі неоготики і з самого початку призначалася для освітніх потреб. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії.
У повоєнний період в 1945-1946 роках у ній тимчасово розташовувався учительський інститут, теперішній Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Деякий час перший поверх орендували структури обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Вже понад 10 років пам’ятка перебуває у занедбаному стані.