fbpx

Добудувати міст у Франківську хоче фірма, з якою вже розірвали договір

Суспільство 08:23, 01.02, 2024

Найнижчу ціну в аукціоні на добудову моста через Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську запропонувало ТОВ “Мостобудівельний загін №112”. Саме ця фірма починала зводити міст у 2017 році і зобов’язувалася за 120 млн грн збудувати його до вересня 2019 року.

Аукціон на добудову моста через Бистрицю Солотвинську відбувся 31 січня. Очікувана вартість закупівлі – 270 000 000 гривень. На тендер прийшло чотири учасники ТОВ “Мостобудівельний загін №112”, ТОВ “ПБС”, ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво” та ТОВ “Будівельна компанія “Адамант”, інформує КУРС.

Найменшу ціну на торгах запропонував “Мостобудівельний загін № 112” – 267 000 000 гривень.

Проте під час аукціону жоден з учасників ціну не знизив.

Добудувати міст у Франківську хоче фірма, з якою вже розірвали договір 1

Дежавю

ТОВ “Мостобудівельний загін №112” пов’язують з екснардепом від Партії регіонів Володимиром Продивусом. Саме у 2017 році ця фірма вперше виграла тендер на будівництво моста через Бистрицю Солотвинську, запропонувавши виконати роботи за 120 000 000 млн грн. Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58 350 000 млн грн. Будівельні роботи призупинилися у 2020 році.

А минулого року управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради розірвало договір з підрядником “у зв’язку із дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) понад 30 календарних днів“. ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” отримало за виконані роботи 165 660 997,39 гривень. 

Минулого року за 571 621 грн УКБ замовило роботи з коригування проєкту будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська. Днями начальник УКБ Роман Галіпчак повідомив, начебто до завершення робіт залишилося “512 тонн металу насунути до останньої опори до розв’язки”. А міський голова Руслан Марцінків запевнив, начебто сам міст готовий на 75%.

Сумнівний досвід

У довідці про досвід виконання аналогічних робіт компанія “Мостобудівельний загін № 112” вказала, що на субпідряді у ТОВ “Спецпроект-Інвест” протягом 2019-2021 років виконувала роботи з будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро у Києві.

До речі, Подільський мостовий перехід споруджують ще довше, ніж міст на Пасічну, – він будується з перервами ще з 1993 року. У 2017 році роботи відновили, і вони мали бути завершені до кінця 2020 року.

Генеральний підрядник будівництва – ТОВ “Еко-Буд-Трейд”, а ТОВ “Спецпроект-Інвест” – один із субпідрядників, який залучав до будівництва своїх субпідрядників, зокрема й ТОВ “Мостобудівельний загін №112”. У 2021 році Київська міська прокуратура повідомила про обшуки в офісному приміщенні ТОВ “Спецпроект-Інвест” у межах кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного ухилення від сплати податків під час будівництва Подільського мосту.

Винним у цій історії Подільський районний суд міста Києва минулого року визнав заступника директора ТОВ “Спецпроект-Інвест” (ч. 2 ст. 364-1 КК України). Бо саме він підписав акти виконаних робіт, завідомо розуміючи, що роботи не виконані у повному обсязі.

Як мережа АЗК UPG гарантує високу якість пального

Добре пальне знижує витрати на сервісне обслуговування та поліпшує роботу двигуна. Тому саме якість є фундаментом бренду UPG.

Мережа АЗК UPG

Змова на торгах?

Щодо інших учасників тендеру, то ТОВ БК “Адамант” зараз будує розв’язку до мосту. Вартість робіт – 219 000 000 гривень. Роботи мали бути виконані до 31 грудня 2022 року.

Нагадаємо, на тендер щодо будівництва розв’язки у 2019 році будівельна компанія “Адамант” прийшла разом із ТОВ “Мостобудівельний загін №112”. Обидва учасники надали довідки, що планують залучати одного й того самого інженера-проєктувальника – Дітковського Сергія Леонідовича, що може свідчити про змову між ними.

Так само ТОВ “Мостобудівельний загін-112” давно ходить на тендери і з іншим претендентом на добудову пасічнянського моста – ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво”.

Раніше “Наші гроші” дослідили, що ці фірми не тільки ходять разом на тендери, а й орендують одна в одної техніку, а, перемагаючи на тендерах, згодом беруть одна одну на субпідряд.

До слова, за змову на торгах Антимонопольний комітет може внести учасників до “чорного списку”, що забороняє брати участь у тендерах протягом трьох років.

Зараз УКБ розглядає пропозиції учасників тендеру на добудову моста. Чи визнають ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” переможцем, побачимо вже найближчим часом.

Нагадаємо, УКБ також оголосило тендер на будівництво під’їзної дороги на вулиці Хіміків з очікуваною вартістю 66 700 000 гривень. Аукціон відбудеться 5 лютого.

За тендерною документацією, тепер міст планують закінчити до 31 жовтня 2025 року, а під’їзну дорогу – до 31 січня 2024 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: