fbpx

Суд зобов’язав церкву прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки біля озера у Франківську

Суспільство 08:36, 22.08, 2019

Господарський суд Івано-Франківської області визнав незаконним рішення виконкому про надання дозволу встановлення каплиці на Південному Бульварі неподалік міського озера у Франківську, а церкву зобов’язав звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

З відповідним позовом до суду звернулося ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” у січні цього року, фактичним власником якого є підприємець Костянтин Бородайко.

Перед тим, 27 грудня минулого року, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із депутатами міськради та Муніципальною вартою встановили намет, щоб не допустити до ділянки Бородайка. Цю ділянку він орендує з 2011 року, договір оренди дійсний до 16 квітня 2020 року.

Того ж дня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на будівництво каплички на земельній ділянці площею 4 га, а після того священники з мером і депутатами освятили на спірній ділянці перший хрест.

ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” оскаржило рішення виконкому та просило суд зобов’язати відповідачів (виконком та церкву) звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

Доки тривали суди, на спірній ділянці встановили 15 хрестів та збудували капличку, яку освятили 7 квітня на Благовіщення.

Суд зобов’язав церкву прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки біля озера у Франківську 1

Суд встановив, що виконком надав дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії УПЦ КП на встановлення каплиці на земельній ділянці, яка справді належить позивачу на праві оренди. Розміщення будь-яких споруд на цій ділянці, постановив суд, є “неправомірним втручанням в його право оренди і в його право на самостійне господарювання”.

Крім того, церква просила виділити земельну ділянку в районі міського озера площею 0,03 га для будівництва каплиці, а виконком прийняв рішення про розміщення такої споруди на земельній ділянці площею 4 га.

Цікаво, що штамп з електронного реєстру свідчить, що Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП подало звернення 27 грудня 2018 року о 13:15 год., а виконком почався о 13.00.

Суд зобов’язав церкву прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки біля озера у Франківську 2
Анонс засідання виконкому на офіційному сайті МВК

“Того ж дня прийнято і оскаржуване рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради без будь-яких попередніх узгоджень, без проектів та резолюцій, без обговорення тощо”, – йдеться в рішенні.

Суд вказує на те, що відповідно до регламенту звернення мало надійти не пізніше як за 7 днів до засідання виконавчого комітету.

“Крім того, розгляд звернення, що стосується надання земельної ділянки, згідно із законодавством (Земельний кодекс УкраїниЗакон України “Про місцеве самоврядування”), взагалі не належить до компетенції виконавчого комітету”, – йдеться в рішенні суду.

Вибіркова битва: як у Франківську забудовували міське озеро

Отже, суд визнав незаконним рішення виконкому, а Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП зобов’язав відновити стан земельної ділянки “шляхом звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд і будівельних матеріалів”. Тобто зобов’язав церкву прибрати з ділянки капличку та хрести.

Поки що відповідачі не погоджуються з таким рішенням суду. На днях виконком Івано-Франківської міської ради та Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП подали апеляційні скарги до Західного апеляційного господарського суду.

Суд відкрив апеляційне провадження, але дату засідання ще не призначив.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: