fbpx

У Франківську фірму "ПБС" не допустили до тендеру на будівництво розв’язки до нового мосту

Суспільство 20:45, 24.09, 2020
НА ФОТО: Фото Юрія Жураківського

ТОВ «ПБС» оскаржило до Антимонопольного комітету рішення Управління капітального будівництва, яке не допустило підприємство до аукціону на будівництво транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську.

Нагадаємо, управління капітального будівництва міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 329 690 000 млн грн.

Документи на тендер подали три учасники: ТОВ “ПБС” (наближене до екснардепа Олександра Шевченка), ТОВ “БК “Адамант”, ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” (пов’язують з екснардепом від Партії регіонів Володимиром Продивусом).

Аукціон планували провести сьогодні, 24 вересня. Але 18 вересня УКБ опублікувало протокол розгляду тендерних пропозицій та дискваліфікувало учасника ТОВ «ПБС».

В УКБ пояснили таке рішення тим, що ТОВ «ПБС» не надало забезпечення тендерної пропозиції (електронну банківську гарантію на 1,6 млн грн) та не підтвердило наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Вчора, 23 вересня, “ПБС” оскаржило рішення до Антимонопольного комітету. У скарзі “ПБС” вказує, що пропозиції ТОВ “БК “Адамант”, ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” не відповідають вимогам тендерної документації.

Скаржник просить АМКУ скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції “ПБС” та не допустити до аукціону ТОВ “БК “Адамант”, ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”.

Тендер на будівництво транспортної розв’язки в Івано-Франківську оголосили вже вдруге. Перший раз тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні минулого року. Всі три учасники брали участь у тому тендері. Тендерний комітет тоді також відхилив пропозицію “ПБС”, а коли фірма оскаржила це рішення до АМКУ, замовник закупівлю просто скасував.

Як пояснює керівник ГО «Агентство ефективних рішень» Остап Бринський, за новим законодавством тепер замовник не може скасувати закупівлю. А аукціон не відбудеться доти, поки АМКУ не розгляне скаргу “ПБС”.

Але невідповідності у тендерній документації “ПБС”, за його словами, дійсно є.

«Банківська гарантія справді відсутня у документах “ПБС”. З іншого боку, за законом УКБ справді мало надати “ПБС” 24 години на виправлення кваліфікаційних документів, а вже після цього відхиляти пропозицію, – зазначає Бринський. – Вони розуміють, що шансів взяти участь у аукціоні у них майже немає. Тепер їхнє головне завдання – зробити так, щоб сам аукціон не відбувся. Тому більша частина скарги присвячена двом конкурентам “ПБС”. Саме їх “ПБС” намагається тепер «збити» через АМКУ. Оскільки скаргу було подано вчора, то колегія АМКУ має час до понеділка включно вирішити, чи приймають вони до розгляду скаргу і, якщо приймають, то призначити дату розгляду».

Вартість такої скарги становить 170 000 грн, але вона може бути повернута фірмі ПБС, якщо її скаргу хоча б частково задовольнять.

Якщо, крім самої фірми “ПБС”, дискваліфікують ще хоча б одного учасника, то аукціон взагалі не відбудеться і доведеться наново оголошувати закупівлю.

КУРС писав, що будівництво моста передбачає три черги: перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. На початку липня 2017 року управління капітального будівництва (УКБ) міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 206,6 млн грн.

Найнижчу ціну тоді запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн – і виграла тендер.

Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, міське УКБ укладає угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

Подорожчання робіт міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пояснював зростанням вартості металу. Він стверджував, що місто вже заплатило за будівництво моста 136 млн грн.

У відповіді на інформаційний запит КУРСу перший заступник міського голови Микола Вітенко повідомив, що станом на 1 вересня 2020 року замовник прийняв та оплатив роботи на суму 81 266 476, 69 гривень. У документі вказується, що замовник не має боргів перед підрядником. А фінансування цього об’єкта у 2020 році передбачене у розмірі 7 млн грн з міського бюджету.

У Франківську фірму "ПБС" не допустили до тендеру на будівництво розв’язки до нового мосту 1

Але, за даними пошуково-аналітичної системи «007» та інших баз даних і систем аналізу публічних фінансів, з 2017 року підрядник отримав з міського бюджету лише 1 877 597,58 грн. Публічних підтверджень жодних інших витрат немає.

Минулого року народна депутатка Оксана Савчук звернулася з депутатським запитом до прем’єр-міністра  та міністра інфраструктури з проханням посприяти у співфінансуванні будівництва моста через річку Бистриця-Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську.

Савчук просила виділити на добудову моста 150 млн грн. За її підрахунками, кошторисна вартість будівництва становить 594,6 млн грн.

Нагадаємо, недавно Верховна Рада проголосувала зміни до бюджету і виділила 60 мільйонів на будівництво цього мосту.

Голова правління ЦПК Віталій Шабунін не відкидає версії, що Савчук взамін на ці 60 млн грн підтримала скандальну постанову №4104 про висунення представників ВРУ в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: