Сніг у Галичі та в Бурштині і у селах довкола за дві минулі доби посірішав і почорнів – його притрусило сажею. Місцеві мешканці звинувачують у сажотрусі Бурштинську ТЕС.
“Це просто. Масла стікають, на мийці відмити хімією важко, а що в легенях робиться”, – прокоментував вчорашнє фото машини, вкритої масною сажею, Андрій Косак.
“Можна дякувати Бутес, ДТеку, власнику і всьому керівництву поіменно”, – означив проблему на сторінці Бурштинський екологічний канал Олексій Олійник.
“З кожним роком все гірше і гірше”, – відгукнулася в коментарях Леся Гладій.
Це видно лише на снігу. А де весна, літо, осінь”, – нарікає Віктор Саміла. “Якщо у вас є фруктовий сад чи город, то видно. Все в сіро-чорній пилюці. І щоб змити її з ягід черешні чи вишні, треба кілька разів помити”, – пише Наталія Клодніцька.
Два дні тому чорний сніг зафіксував нардеп округу Ігор Фріс. “Того тижня мав розмову з керівництвом БуТЕС. Багато про що. І після багатьох запевнень сьогодні маємо такий «білий» сніг в Галичі. Напевно, мене не почули. Прикро. І дивно. Але все до кращого”, – написав обранець.
“Дай Бог, щоб їх прикрили вже пошвидше або дали такі штрафи, щоб вони зрозуміли, що таке екологія!” – написав на сторінку нардепу галичанин Юрій Заник. “Павлович, це катастрофа. Був перше в Галичі, то реально треба щось з тим робити, це все осідає на людських легенях”, – апелює там же до нардепа Тарас Марущак.
Сьогодні нові фотосвідчення сажі, що випала на сніг, опублікував у фейсбуці редактор місцевої газети Володимир Теслюк.
“Та це просто жах якийсь! Сьогодні сніг ще чорніший! Що ж з нами роблять? А ми мовчимо?! Чи ми вже так звикли до цього, що навіть не помічаємо?” – обурюється мешканець міста Галича.
Проблема із опаданням сажі у населених пунктах Галицького району не нова. КУРС ще 2019 року писав, що у Бурштині сніг змінив колір. Впродовж місяця у Бурштині з туманом знову випала зола – ТЕС вкотре відхрестилася
Перед тим у вересні Галицький район накрила “пилова буря” із золовідвалу Бурштинської ТЕС – друга за той рік, перша сталася наприкінці червня.
У 2020 році Галицький район також потерпав – в квітні з золовідвалу Бурштинської ТЕС вдруге за тиждень піднялася пилова буря
Упродовж цього року повідомлялося про часті аварійні ситуації на БуТЕС. Так, у серпні на Бурштинській ТЕС трапилася пожежа – горіла турбіна №3 в котлотурбінному цеху.
Ще кільканадцять дрібних аварій, які спровокували зупинку блоків і аварійне відбирання електроенергії у закордонних партнерів, сталося впродовж жовтня і листопада. Наприкінці листопада на Бурштинській ТЕС стався викид гарячої пароводяної суміші і газів з топки котла, внаслідок чого чотири працівники отримали опіки і потрапили до лікарні. Один із них помер у лікарні.
А в грудні на ТЕС вибухнула ще одна неприємна ситуація. Нагадаємо, на Бурштинській ТЕС приховують аварію, після якої у водосховище відкачали рідину з миш’яком, – СХЕМИ