fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Плазмоліфтинг для чоловічого здоров'я: сексопатолог Оксана Вінтонів про інноваційне лікування еректильної дисфункції 

Плазмоліфтинг для чоловічого здоров'я: сексопатолог Оксана Вінтонів про інноваційне лікування еректильної дисфункції 

Здоров'я 19:46, 12.09, 2023
НА ФОТО: Лікарка вищої категорії, кандидатка медичних наук Оксана Вінтонів - уролог і сексопатолог клініки "Мед-Атлант"

Порушення статевої функції у чоловіків – поширений віковий розлад. За даними ВООЗ, серед чоловіків віком від 21 року 10% мають еректильну дисфункцію, у віці від 60 років – 30%. На чоловіче здоров’я значно більше, ніж на жіноче, впливають психогенні фактори, – вони також можуть бути причиною еректильної дисфункції, пояснює Оксана Вінтонів, уролог, сексопатолог, лікарка вищої категорії, кандидатка медичних наук. Спеціалістка розповідає, як відрізнити фізіологічний розлад від психогенного, чому виникає еректильна дисфункція і як її лікують в клініці “Мед-Атлант”.

Що таке еректильна дисфункція? 

Еректильна дисфункція (ЕД) – такий патологічний стан, при якому чоловік не може завершити статевий акт еякуляцією протягом місяця.

«Якщо еякуляція відбувається щоразу при коїтусі, дисфункції немає . Статевий, акт який триває менше 1 хвилини, свідчить про синдром пришвидшеної еякуляції, і навпаки: при тривалості акту більше 30 хвилин потрібно виключити запальні зміни органів малого тазу (простатит, везикуліт). Коли ж чоловік упродовж місяця кілька разів не може дійти до еякуляції, говоримо про еректильну дисфункцію», – пояснює Оксана Вінтонів.

У здорового чоловіка еякуляція супроводжує кожен статевий акт, навіть коли він другий чи третій поспіль. «Чоловіки мають індивідуальний період відновлення для повторення коїтусу. Якщо ерекція за годину чи за дві години настає, а еякуляція не відбувається, то це також- еректильна дисфункція», – описує сексопатолог. Однак – це фізіологічні можливості чоловіка, які не спрацюють без заохочення чи власного бажання (лібідо).

Плазмоліфтинг Івано-Франківськ
Лікарка вищої категорії, кандидатка медичних наук Оксана Вінтонів – уролог і сексопатолог клініки “Мед-Атлант”

Якщо є в’ялість статевого органа, але еякуляція має місце, діагноз «еректильна дисфункція» не виставляють. Сила ерекції також індивідуальна у кожного чоловіка. На стійкість впливають запальні захворювання, психологічні переживання, фізична втома. Відсутність еякуляції або еректильну дисфункцію викликають в більшості випадків інші чинники – наявні органічні зміни в чоловічих статевих органах, а ЕД виступає як наслідок даних порушень.

Причини еректильної дисфункції

За етіологією, тобто за причиною виникнення, розрізняють: 

  • психогенні порушення, що стаються через негармонійні відносини чи токсичні стосунки;
  • еректильні дисфункції судинного походження. Переважно розвиваються на тлі супутньої патології (гіпертензія, цукровий діабет, розсіяний склероз); 
  • постзапальні; 
  • посттравматичні;
  • ендокринні та гормональні розлади, що призводять до еректильної дисфункції;
  • спровоковані прийомом медичних препаратів. 

«Під час епідемії ковіду на перший план вийшла еректильна дисфункція судинного походження. Її основна причина – порушення тонусу судин та кровопостачання органів малого тазу. За тонус судин малого тазу відповідає білок ендотелін, що міститься на стінках артерій, який є донатором оксигену. Його надлишок провокує спазм судин. Кисень не доходить до органа, виникає гіпоксія – кисневе голодування, і як наслідок розвивається еректильна дисфункція», – розповідає сексопатолог.

Оксана Вінтонів додає, що ковід також знижував рівень тестостерону. Брак тестостерону – це ще одна з причин еректильної дисфункції, пов’язаної з фізіологічними порушеннями в репродуктивних органах чоловіка.  

Що стосується супутніх патологій, то мова йде про артеріальну гіпертензію і цукровий діабет. Це найбільш поширені захворювання, які стають причиною еректильної дисфункції.

Також викликати розлад можуть неврологічні патології, як от хвороба Паркінсона та розсіяний склероз. Впливають на розвиток порушення запальні зміни органів малого тазу, типові – простатит, везикуліт, епідидиміт. 

«Кожен третій чоловік після 60 років страждає на еректильну дисфункцію», – говорить сексопатолог.

еректильна дисфункція лікування в Івано-Франкківську
Лікарка вищої категорії, кандидатка медичних наук Оксана Вінтонів – уролог і сексопатолог клініки “Мед-Атлант”

Діагностика еректильної дисфункції

Еректильна дисфункція може виникнути раптово або ж розвинутися поступово. Оксана Вінтонів наголошує: коли з’явилися перші ознаки розладу, слід невідкладно звернутися до лікаря.

По-перше, спеціаліст допоможе сепарувати еректильну дисфункцію психогенного походження від фізіологічного порушення, оскільки психогенні фактори можуть в подальшому створити передумови для органічних (незворотніх) причин ЕД. Серед причин бувають ситуативні психологічні проблеми, пов’язані з місцем, часом і партнером; прийом наркотичних речовин, алкоголю, куріння; надлишкова вага та малорухливий спосіб життя; тривала відсутність статевих актів чи надмірна мастурбація.

По-друге, початок терапії на ранній стадії дозволяє уникнути ускладнень. «Що швидше почати лікування, то легше позбутися розладу. Задавнена еректильна дисфункція може перерости в імпотенцію. Органічні зміни, тобто імпотенція, надзвичайно важко піддається корекції», – наголошує лікарка. 

Еректильну дисфункцію діагностують за скаргами пацієнтів та з допомогою спеціальних обстежень. В анамнезі з`ясовують, які є супутні патології. З допомогою аналізів та оглядів визначають, чи є запальні зміни в органах малого тазу. 

Зазвичай призначають доплер судин статевого органу. Роблять аналіз крові на так званий гормональний профіль. «Лікар визначає, яка діагностика потрібна, зважаючи на вік, стан організму, хронічні захворювання, – пояснює уролог. – В підсумку з’ясовуємо, якого типу еректильна дисфункція і яка терапія потрібна».

Часто чоловічий розлад розвивається під впливом препаратів від гіпертонічної хвороби. Тривалий, протягом пів року і більше, прийом антигіпертензивих препаратів по типу альфа-блокаторів – еналаприл, енап, – в багатьох випадках призводить до еректильної дисфункції, каже сексопатолог. Відтак слід змінити ліки. Паралельно рекомендують проводити плазмотерапію.

Інноваційне лікування еректильної дисфункції

Плазмотерапія або плазмоліфтинг статевого члена – один із інноваційних методів лікування еректильної дисфункції. В його основі лежить вплив на ендотелін. «В такий спосіб піддаються лікуванню всі типи еректильної дисфункції, крім психогенного характеру. Щоби подолати психогенне порушення, пацієнтам слід поєднувати лікування в уролога чи сексопатолога із психотерапією», – каже Оксана Вінтонів.

У випадках еректильної дисфункції фізіологічного походження лікують супутні патології та хронічні захворювання, одночасно впливаючи на ендотелін. «Наприклад, лікуємо хворобу Паркінсона і робимо плазмотерапію, щоби прибрати порушення», – наводить приклад сексопатолог.

Плазмоліфтинг статевого члена – це ін’єкційний метод регенеративної медицини, який застосовується саме для лікування еректильної дисфункції. «Його дія – відновлювальна», – уточнює лікарка.

Метод плазмотерапії полягає в тому, що в член вводиться спеціально оброблена власна плазма пацієнта. Після забору крові, а це приблизно 20 мл, кров обробляється у центрифузі – збагачується великою кількістю тромбоцитів. «Ці тромбоцити – незрілі стовбурові клітини, вони є проклітинами, елементи генної інженерії, які після введення будуть брати участь у відновленні тонусу судин в проблемній зоні – у статевому органі», – розтлумачує лікарка.

Плазмоліфтинг Мед-Атлант в Івано-Франківську
Лікарка вищої категорії, кандидатка медичних наук Оксана Вінтонів – уролог і сексопатолог клініки “Мед-Атлант”

Процедуру роблять в клініці «Мед-Атлант», вона триває 30 хвилин. Курс процедур – від двох до шести. Призначення певної кількості ін`єкцій залежить і від скарг пацієнта, і від очікуваного результату. 

Переваги плазмоліфтингу:

  • висока ефективність та результативність;
  • безболісність. Процедуру проводять під місцевою анестезією;
  • відсутність побічних ефектів та алергічних реакцій;
  • відсутність обмежень за віком;
  • лікування амбулаторне;
  • протипоказань немає (за винятком онкології).

«Одразу після процедури пацієнт може повернутися додому і зайнятися звичними справами. Статеве життя відновлюється на наступну добу. Якоїсь спеціальної обробки чи догляду не потрібно», – додає сексопатолог.

Підготовка до процедури потребує мінімальних зусиль: потрібно пити велику кількість рідини, за день не можна приймати антикоагулянти.  

«В результаті плазмоліфтингу відбувається регенерація ослаблених м’язів, тонус тримається вже з першої процедури – у пацієнтів покращується якість статевого життя, збільшується тривалість статевого акту, – підкреслює Оксана Вінтонів. – Плазмоліфтинг також відновлює кровообіг у яєчках та довколишніх органах, допомагає при явищах простатиту чи хронічного епідидиміту. Усуває больовий синдром, який буває на фоні запальних змін. При цьому покращуються функції сечового сфінктера». 

Стійкий ефект від одного курсу триває пів року і більше. Далі плазмоліфтинг рекомендують повторювати, каже сексопатолог. Спеціалістка пояснює, що через пів року, як правило, стаються рецидиви хронічних захворювань. «Мусимо перевірити, в чому причина – чи та сама, чи проявився інший недуг. Пацієнт знову проходить обстеження, отримує лікування, після чого робимо наступний плазмоліфтинг», – описує алгоритм усунення еректильної дисфункції лікарка.

Оксана Вінтонів зазначає: Європейська асоціація сексопатологів дослідила, що на шостий курс процедури відбувається ріст статевого органу в діаметрі.  Застосування тромбоцитарної плазми, багатої на амінокислоти, мінеральні елементи (кальцій, залізо, цинк, магній, калій тощо) та вітаміни групи A, B, C, D, E , K, які сприяють життєдіяльності клітин, призводить до вивільнення факторів росту у місці введення як при нормальному фізіологічному процесі організму.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Читайте також:

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: