fbpx

У бюджет Франківська заклали 50 млн грн на міст у Пасічній і можуть переглянути проєкт розв’язки

Суспільство 15:15, 16.12, 2019
НА ФОТО: Фото Юрія Жураківського

У виконкомі Івано-Франківська замовили висновок з організації безпеки руху на мості, що будується через Бистрицю Солотвинську, та звернулися до власників трьох ділянок щодо можливого викупу землі під розв’язку.

Про це на пресконференції повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«У мене був радник міністра інфраструктури Віктор Загреба, і ми пішли на те, щоби замовити висновок по організації безпеки руху для того, щоби зняти всі питання, – сказав Марцінків. – Очікуємо, за два-три тижні буде висновок. У нас проєкт розв’язки погоджений, але для того, щоби пересвідчитися, ми замовили незалежний аудит».

Висновок аудиту Марцінків обіцяє представити громадськості.

Окрім того, мерія звернулася з листами до власників трьох земельних ділянок щодо вартості землі, яку можуть використати під розв’язку при ймовірній зміні її конфігурації.

«На мою думку, це будуть космічні цифри, але дочекаємося офіційних відповідей від власників трьох земельних ділянок», – сказав Марцінків.

На будівництво моста у бюджеті на 2010 рік заклали 50 млн грн.

«Цього нам буде достатньо, що повністю завершити самий міст і розпочати будівництво розв’язки. Щоб завершити розв’язку, ми чекаємо кредитних коштів і в черговий раз просимо президента і уряд допомогти нам. Щороку на такі роботи нашій області виділяється мільярд гривень. Але, на жаль, Франківськ їх не отримує з політичних та інших причин».

Як писав КУРС, радник міністра інфраструктури Віктор Загреба розкритикував проєкт моста, який постійно і стрімко дорожчає з часу проведення тендеру. Загреба вважає, що ця будова може поховати політичну кар’єру Руслана Марцінківа.

Довідка:

Камінь під будівництво нового моста через Бистрицю-Солотвинську до мікрорайону “Пасічна” урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва “Галицький”.

Масштабне будівництво запланували у три черги: перша  будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. Тендер на будівництво моста відбувся у 2017 році. Найнижчу ціну на будівництво моста запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн і виграла тендер. Згодом міське УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн. Тобто до 178,35 млн грн. 

Але депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук у запитах до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія озвучила, що ця частина коштує вже 212,3 млн грн,  а загальна вартість будівництва 594 млн грн.

До речі, роботи з будівництва моста мали бути завершені до кінця серпня, але через відсутність фінансування їх перенесли на кінець року. А згодом і Марцінків заявив, що будівництво моста на Пасічну завершиться до 2021 року, якщо місто отримає кредит.

Тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні цього року з очікуваною вартістю майже 330 млн грн. У день, коли мав відбутися аукціон, 12 червня, тендерний комітет просто скасовує торги через нібито “виявлені порушення у частинi складання тендерної документацiї замовником“. Повторний тендер на будівництво розв’язки не оголосили досі. Детальніше про будівництво моста читайте у матеріалі: Кар’єрний міст: як і чому дорожчає політичне майбутнє Руслана Марцінківа.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: