fbpx

У Франківську підписали договір на будівництво розв’язки – роботи мають початися протягом 10 днів

Суспільство 12:24, 01.07, 2021

Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради 30 червня підписало договір з переможцем тендеру ТОВ БК «Адамант» на будівництво транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську.

Нагадаємо, тендер на будівництво розв’язки, що є однією зі складових будівництва пасічнянського мосту, відбувся з третього разу. Найменшу вартість робіт на аукціоні запропонувало ТОВ БК “Адамант” – 219 млн грн. З них 36,5 млн грн становить ПДВ.

У договорі вказано, що на 2021 рік вартість робіт становить 72 659 144 гривнi. Замовник має право виплатити аванс у розмірі 60% від вартості річного обсягу робіт. При цьому вказано, що договірна ціна є динамічною та може бути змінена за взаємною згодою сторін.

Відповідно до договору генпідрядник повинен розпочати роботи протягом 10 днів з дня підписання угоди – тобто до 10 липня. Розв’язку мають збудувати до 31 грудня 2022 року. Гарантійний строк на виконані роботи – 10 років з моменту прийняття об’єкта в експлуатацію.

На тендер на будівництво розв’язки «Адамант» подала довідку про виконання аналогічних робіт лише на одному об’єкті – виконувала субпідрядні роботи при будівницті Подільського мостового переходу через р. Дніпро у Києві.

Зараз відкрите кримінальне провадження щодо розкрадання бюджетних коштів під час будівництва Подільського мосту, і фірма «Адамант» є одним з фігурантів провадження. У судовій ухвалі йдеться, що ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» виконала робіт на 71,8 млн грн, натомість їй перерахували 88,6 млн грн.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl , БК “Адамант” зареєстрована у місті Мукачево Закарпатської області. Засновниками фірми є киянин Петро Левченко та мешканець Ужгорода Роман Топазли, який також є директором фірми.

Як повідомляє bihus.info, БК «Адамант» раніше фігурувала у кримінальних провадженнях щодо фіктивного підприємництва та мінімізації податків. Раніше фірма була прописана у квартирі колишньої «офіційної власниці» – пенсіонерки з селища під Києвом. А наприкінці 2016 р. і зовсім перереєструвалася в Мукачево. У 2016 р. «Адамант» потрапив до кримінального провадження у Вінницькій області. Компанія формувала податковий кредит, імітуючи придбання товарів у двох фіктивних фірм, створених для мінімізації податків. Слідство встановило, що формальний власник і директор «бізнес-партнерів» “Адаманту” на час угод взагалі відбував покарання у виправній колонії.

Нагадаємо, будівництво моста через Бистрицю-Солотвинську, яке розпочалося у 2017 році, передбачає три черги: перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. На початку липня 2017 року управління капітального будівництва (УКБ) міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 206,6 млн грн. Найнижчу ціну тоді запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн – і виграла тендер. Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, міське УКБ укладає угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

До речі, ТОВ “Мостобудівельний загін-112” та будівельна компанія “Адамант” надали довідки, що планують залучати одного й того самого інженера-проєктувальника – Дітковського Сергія Леонідовича, що може свідчити про змову між ними.

Міст мали завершити у серпні 2019-го, але в термін згідно з договором не вклалися. Вже понад рік роботи на об’єкті не ведуться зовсім через відсутність фінансування. Минулого року місто отримало з держбюджету 60 млн грн на будівництво моста і Марцінків зазначив, що проситиме ще 150 мільйонів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: