fbpx

Біоідентичні пелети: що це таке, кому потрібні і для чого

Здоров'я 10:09, 01.06, 2024
НА ФОТО: Надія Дибяк, лікарка-гінеколог клініки “Мед-Атлант”

Біоідентичні пелети, або імпланти Biopell, забезпечують людині постачання необхідних речовин протягом шести-дев’яти місяців. Технологія вже десять років працює в Америці та інших країнах світу, вважається передовою і часто замінює прийом звичних таблетованих препаратів. З допомогою таких імплантів корегують дефіцити та гормональні розлади, зупиняють хворобу Альцгеймера, відновлюють основні функції організму і навіть вмикають аnti age – відтерміновують процеси старіння. Про те, як застосовують біоідентичні пелети, читачам КУРСу розповідає Надія Дибяк, лікарка-гінеколог клініки “Мед-Атлант”. 

Зернинка здоров’я

Невеличка таблетка, як маленька біла зернинка, – це і є біоідентична пелета, так званий підшкірний імплант. Коли пелета потрапляє в організм, вона починає поволі вивільняти діючі речовини.

“Візьмемо препарат метформін, який призначають при цукровому діабеті. Уявіть собі кількість таблеток, які потрібні на пів року. А тепер уявіть, як під великим тиском вся ця кількість стискається до розмірів рисової зернини”, – уточнює, що таке пелета, Надія Дибяк. 

Біоідентичні пелети – виключно природного походження. В них витяжки з рослин та органічні речовини у поєднанні з допоміжними компонентами. Сама назва “біоідентичні” говорить про те, що вони максимально наближені до нашого організму. 

Біоідентичні пелети Biopell medical

Пелети бувають різні, пояснює Надія Дибяк, їхня дія і призначення залежить від складу.

“Те, як ми спілкуємося і виглядаємо, якою є наша статура, залежить від гормонів. Є пелети з препаратами, які напряму впливають на статеві жіночі або чоловічі гормони, як-от естроген і тестостерон. Також є такі, що регулюють основні процеси життєдіяльності, наприклад з мелатоніном. Мелатонін відповідає за циркадні ритми, простіше – за час нашого сну. Раніше порушення сну коригували або таблетками, або уколами. Пелети – альтернатива”, – розповідає лікарка.

Є пелети, які впливають на метаболізм, є такі, що компенсують дефіцит життєво важливих вітамінів, наприклад вітаміну Д. Є пелети, що привносять в організм речовини, які працюють на клітинному рівні і допомагають при фізичних та психоемоційних виснаженнях, депресіях, аутоімунних станах. Загалом застосовують кілька десятків різновидів біоідентичних імплантів, які забезпечують терапію і підтримку організму. 

“Ми всі потребуємо підтримки, – пояснює Надія Дибяк. – Переважно не добираємо з продуктів усіх речовин, які потрібні для нашого здоров’я, – і тому, що не харчуємося правильно, і тому, що бувають порушення у засвоєнні. Не дотримуємося правильного режиму сну. На якісний сон також впливає стрес, а ще гаджети, які ми не відкладаємо за годину до того, як іти в ліжко. Спосіб життя нас часто виснажує і провокує захворювання. Підхід до здоров’я, що його пропонують із пелетами, – не чекати розладів, а підтримувати себе. Допомагати собі до того, як відбудуться зміни, – щоби їх уникнути чи максимально відсунути в часі”. 

Біоідентичні пелети ще позиціонують як антиейдж-терапію, в цьому контексті їх часто рекомендують дерматологи, зазначає лікарка. Аnti-age – буквально: антивіковий ефект. “Ми йдемо в ногу з природою, але трохи з нею домовляємося: наносимо креми, йдемо на масажі, з віком обмежуємо вживання певних продуктів – це все антиейдж-програми, які мають скрасити біологічні зміни, уповільнити процеси старіння, по можливості забрати ти мінімізувати природні зміни”, – розказує Надія Дибяк. І унаочнює на прикладі згаданого метформіну. У пелетах метформін має виразну антиейдж-терапію, оскільки працює також і на шкіру: регулює жирність, прибирає висипання. 

“В підсумку відбувається комплексна корекція процесів в нашому організмі. Головне – правильно підібрати пелети”, – зазначає лікарка.

Надія Дибяк - шінекологія в ЛДЦ Мед-Атлант
Надія Дибяк, лікарка-гінеколог клініки “Мед-Атлант”

Біодоступність: коли таблетки не допомагають

Пелети поєднуються між собою. Їх ставлять як одну, так і декілька – за показами і за бажанням пацієнта. “Пелети можна ставити не лише при наявних скаргах, а також на фоні повного здоровʼя, для профілактики. Наприклад, людина здорова, але погано спить. П’є мелатонін в краплях, вживає у таблетках, але це не допомагає. Тоді рекомендуємо пелети”, – пояснює Надія Дибяк.

Таблетовані препарати можуть не допомогти з кількох причин. По-перше, більшість пігулок прив’язані до прийому їжі та до часу доби. З досвіду лікарки, пацієнти не завжди можуть дотримуватися цих рекомендацій. По-друге, на ефективність препарату, який приймають орально, впливає проходження через шлунково-кишковий тракт. “Якщо є проблеми зі шлунком, з кишечником, коли випили недостатньо води, таблетка може повністю не розчинитися. Та навіть якщо розчиниться, частина діючої речовини втрачається, поки вона починає засвоюватися”, – розказує лікарка.

По-третє, часто пацієнти п’ють ліки тиждень-два, а потім починають пропускати, забувати чи й взагалі покидають. “Часто немає ефективного лікування через те, що люди нерегулярно вживають ліки”, – додає спеціалістка.

З пелетами всі три моменти виключені. “Пелети – це дуже зручно. З ними не потрібно думати про графік приймання, як із таблетками. Встановили підшкірну капсулу один раз – і далі про прийом ліків забули на кілька місяців. Залежно від виду пелети її дія триває від шести до дев’яти місяців”, – каже Надія Дибяк.

Лікарка звертає увагу, що у пелет біодоступність – 100%, тобто препарат потрапляє одразу в кров, оминаючи процеси перетворення.

Біоідентична пелета в діаметрі 3 мм. Її вводять підшкірно в ділянку сідниць. На шкірі під місцевим знеболенням роблять невеликий розріз, після маніпуляції залишається ледь помітний тонкий слід. 

“Після введення пелеті потрібно 2-4 тижні для адаптації і синхронізації з нашим тілом. Якщо спростити, вона вивчає наш організм і, так би мовити, адаптується до нього. Препарат, що міститься в пелеті, поступово, дозовано виділяється в кров’яне русло і починає працювати, оминаючи шлунково-кишковий тракт та процеси метаболізму в печінці. Тобто в кров потрапляє вся активна речовина без втрат”, – деталізує лікарка. 

В цьому процесі важливо і те, що пелета діє стабільно. “У таблеток дія 8-12 годин, тому їх приймаємо зранку і ввечері. Діяти вони починають за 30 хвилин, відповідно мають пік дії через, скажімо, 4 години і наступне падіння дії препарату, так звані американські гірки. У біоідентичних пелет цього немає, є тільки стабільне плато, яке дозволяє отримати і утримати той результат, якого бажаємо”, – зазначає лікарка.

Надія Дибяк наголошує: хоч біоідентичні пелети не мають побічних дій, не впливають агресивно на метаболізм, не викликають залежності та ефекту відміни, однак перед встановленням пацієнтам рекомендують пройти обстеження.

Гінеколог “Мед-Атлант” Надія Дибяк
Надія Дибяк, лікарка-гінеколог клініки “Мед-Атлант”

“Всі потрібні аналізи здаємо, залежно із чим приходить пацієнт. Вони дають уявлення про загальний стан людини, наявний дефіцит мікроелементів і вітамінів, про дефіцит чи дисбаланс гормонів, про метаболічні порушення, інсулінорезистентність, ожиріння та інше. Тоді підбираємо пелети, щоби скоригувати те, що є в дефіциті, і задовольнити потреби людини”, – пояснює лікарка. 

Основні обстеження: 

 • показники крові, як-от біохімія, коагулограма; 
 • так зване гормональне дзеркало;
 • стан щитоподібної залози;
 • наявність метаболічних порушень – індекс НОМА, аналіз на холестерин;
 • специфічні аналізи на вітамін Д3, магній, кальцій, феритин. 

Підбирають склад пелет залежно від того, якого ефекту хочуть досягти. “Кожній людині – індивідуально, залежно від потреби і від ситуації. Комусь, наприклад, достатньо скоригувати дефіцит гормонів, а хтось хоче ще додатково відрегулювати вагу чи зміцнити імунну систему. Наприклад, при патологіях щитовидки підбираємо комплекси”, – каже спеціалістка.

Ефект і ефективність

Щоби більш детально описати, як добирають пелети і як вони діють, Надія Дибяк зосереджується на кількох поширених ситуаціях. І акцентує, що біоідентичні імпланти ефективні як для жінок, так і для чоловіків. Пелети Biopell ліцензовані та мають всі сертифікати.

Тестостерон для жінок

Тестостерон – гормон, який є і в чоловіків, і у жінок. Хоч його вважають чоловічим, насправді для жінок це також надзвичайно важливий гормон. Це індикатор настрою, бадьорості, регулятор жирових відкладень та сексуального потягу. Достатній його рівень необхідний як у 30, так і в 50+. Адже з віком рівень його починає знижуватись, як і всіх статевих гормонів. Уже в період перименопаузальних змін це особливо проявляється. Жінки відмічають відкладання жиру в області живота, знижується м’язова сила та мозкова діяльність.

“Після 50 самопочуття вже не таке, як би хотілося. Якщо в менопаузі є скарги на хронічну втому, знижене лібідо, гіпоандрогенізм (акне, себорея, втрата волосся чи, навпаки, підвищення оволосіння тіла й обличчя), а це все вказує на дефіцит тестостерону, то додаємо до замісної гормонотерапії ще й гормон в пелетах. Попередньо, як уже говорилося, робимо аналіз – визначаємо рівень тестостерону в організмі. Ефект з пелетою – енергійність, високе лібідо, гарна шкіра, струнка фігура. Повертається бажання жити, працювати, реалізуватися – маємо супутній антиейдж-ефект”, – розказує лікарка. 

Пелети з тестостероном для чоловіків застосовують серед іншого і при еректильній дисфункції. Ефект – посилення сексуального життя, високе лібідо, приплив сил та енергії, підвищення витривалості, зміцнення м’язової маси. 

Пелети з NADH

Топова, усіма улюблена пігулка. Це справжня батарейка. 

Це кофермент, він відіграє ключову роль у метаболічній реакції, яка генерує енергію. Активна форма вітаміну В3 є ключовою ланкою в процесі клітинного метаболізму і активатором всіх енергетичних процесів в організмі.

“Працює, коли в людей є фізичне і психоемоційне виснаження, хронічна втома та безпричинна депресія. NADH перезапускає всі процеси метаболізму. Впливає на окисно-відновні процеси в клітині. Полегшує перебіг і забезпечує профілактику хвороби Паркінсона та хвороби Альцгеймера. Серед ефектів – покращення концентрації уваги та пам’яті, підвищення продуктивності мозку. Ця пелета підвищує працездатність та покращує лібідо та імунітет, завдяки заряду енергії також можна привести своє тіло до бажаних форм. Цю пелету ще називають “таблеткою від старості”, – розказує Надія Дибяк.

Тадалафіл для чоловіків

“Чоловіки з еректильною дисфункцією можуть отримати пелети з діючою речовиною тадалафіл. Вона активує і посилює природну ерекцію. Важливо: не викликає її при відсутності потреби, як віагра. Ця діюча речовина призначається тільки урологом”, – акцентує лікарка. 

За її словами, українські вчені впродовж останніх п’яти років проводили дослідження і зібрали доказову базу, що тадалафіл так само діє в пелетах, як і в таблетках. І тому пелета має велику перевагу, адже позбавляє чоловіка щоденного прийому препаратів.

“Багато хто лякається самого нового слова «пелета», проте сьогодні для кожного з нас дуже важливо не бути привʼязаним до вживання препаратів, це має бути зручно та ефективно. І саме пелети нам дають цей комфорт. І я точно впевнена, що за цим фармакологія майбутнього», – каже Надія Дибяк. 

Показання до встановлення пелет:

 • для усунення нервозності, втоми та апатії, зниженої концентрації уваги, знесилення, порушень когнітивної функції;
 • для покращення шкіри при гормональному дисбалансі, гіперпігментації, куперозі, вугревих висипаннях, лущенні, розацеї;
 • для нормалізації гормонального фону, усунення проявів депресії, різких перепадів настрою, передчасного старіння шкіри, випадінні волосся;
 • при менопаузі та андропаузі;
 • для гармонізації загального стану: сну, бадьорості, лібідо, апетиту;
 • при корекції безконтрольного набору ваги;
 • при підвищеній інсулінорезистентності та вуглеводному порушенні;
 • при бажанні виглядати молодшими за свій вік, бути активними та більш здоровими протягом усього періоду старіння;
 • при необхідності підтримувати високий темп та якість життя.

За допомогою пелет ми збережемо довголіття у красі та здоров’ї. Згладимо та максимально мінімізуємо процеси старіння. Пелети допоможуть зберегти та при потребі повернути відчуття впевненості в собі, сексуальність, активність та привабливість.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

 • +38 (095) 00 38 452
 • +38 (095) 00 38 453
 • +38 (097) 41 13 133
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Читайте також:

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: